REJSY

Zatoka Pucka i Gdańska to przyjazne miejsce dla żeglarzy. Osłonięte i płytkie wody zatoki sprawiają, że jest tu bezpiecznie, a dzięki ogromnej przestrzeni wokół poczujesz smak morskiej przygody. Popłyń w rejs z rodziną lub przyjaciółmi. Odwiedź najciekawsze porty polskiego wybrzeża. Wpłyń Motławą do starego miasta w Gdańsku. Zacumuj przy molo w Sopocie. Wybierz się na snoorkowanie w okolicy zatopionych łodzi podwodnych. Zobacz Mewią Rewę i spróbuj kitesurfingu. Morska przygoda to świetny pomysł na weekendowy wypad, prezent dla bliskiej osoby, zorganizowanie imprezy urodzinowej lub wieczoru kawalerskiego.

 

 

Czym pływamy? Jachtem żaglowym Ocean 950. Jest to bezpieczna jednostka idealnie nadająca się do żeglowania po zatoce i okolicznych rzekach, a dzięki niewielkiemu zanurzeniu można nią wpłynąć prosto na plażę! Na pokładzie może przebywać do 8 osób. Pod pokładem znajdziesz 4 dwuosobowe koje: 1 duża w rufie oraz 3 ciaśniejsze w mesie i dziobie. Na jachcie jest również łazienka, aneks kuchenny i pełne wyposażenie hotelowe.

W sezonie letnim (od czerwca do połowy września) rejsy zazwyczaj rozpoczynamy w Jastarni na Półwyspie Helskim. Miasteczko to – niegdyś niewielka wioska rybacka – obecnie stanowi zielone, zadbane miejsce przyjazne rodzinom, a zarazem mekkę kitesurfingu obok pobliskich Chałup. Daje przy tym jednak znacznie większe możliwości spędzenia wolnego czasu dzięki obecności licznych atrakcji takich jak ładne, zadbane molo wraz z różnorodną infrastrukturą gastronomiczną, port rybacki oraz jachtowy, liczne leśne ścieżki zdrowia czy lotnisko dla awionetek. Port w Jastarni to dobry punkt startowy dla kilku ciekawych kierunków:

– 1.5 godzinny rejs w okolice zabytkowych, zamieszkałych przez mewy i kormorany torpedowni przed Jastarnią, albo Juratą.

– wyprawa na Mewią Rewę, czyli niezwykle klimatyczne miejsce na środku Zatoki Puckiej, w pobliżu którego obejrzymy zatopione na płyciźnie wraki statków w tym okręt podwodny ORP Kujawiak (4 – 5 h).

– rejs do miasta Hel. 1,5 – 2 godziny w każdą stronę i 2 godziny czasu wolnego na miejscu.

Przez pozostałą część roku jacht cumuje w Gdańsku – jednym z najatrakcyjniejszych, pod względem żeglarskim, miast w Polsce.  Marina znajduje się zaraz obok starego miasta. Zanim wypłyniesz na otwarte morze, zobaczysz z bliska prawdziwe życie portowe (statki w stoczni remontowej, masowce czekające na załadunek), odwiedzisz zabytkową Twierdzę Wisłoujście, a nawet Westerplatte. W ciągu jednego dnia możesz dopłynąć do:

– SOPOTU, na najdłuższe molo w Polsce, przedłużenie słynnego, imprezowego Monciaka.

– GDYNI, na Skwer Kościuszki. Tutaj stoi chluba polskiego żeglarstwa – Dar Pomorza. Po drodze miniesz Sopot i klif w Orłowie.

– WYSPY SOBIESZEWSKIEJ, na której znajduje się rezerwat „ptasi raj”, a przy ujściu Wisły można spotkać plażujące foki.

– PÓŁWYSPU HELSKIEGO, uchodzącego za najpiękniejszy rejon nadmorski w Polsce.

Ceny rejsów zaczynają się od 200 zł i zależą od terminu oraz wybranej trasy.

Możesz popłynąć również inną trasą, w dalszy rejs. W ciągu kliku dni niespiesznej żeglugi, oprócz opłynięcia zatoki Gdańskiej i Puckiej możesz również zobaczyć Zalew Wiślany.

Podczas rejsów ze mną możesz również spróbować kitesurfingu. A może już pływasz na kite’cie? Z chęcią zorganizuję spływ wzdłuż Półwyspu Helskiego lub Mewiej Rewy gdzie zaliczysz sesję na „prywatnym” spocie.

 

Jesteś zainteresowany poznaniem Półwyspu Helskiego lub Trójmiasta od innej strony – od strony wody?

Skontaktuj się ze mną:

e-mail: windyTom.pl@gmail.com

tel.: +48 602 235 551

 

 < powrót do JASTARNIA