Slide Left Slide Right

Z wiatrem przez świat...

DALEJ

pod żaglami

z kite'em

na śniegu

w podróży

O mnie

Tomasz Barańczuk

Żeglarz, kitesurfer, pasjonat sportów wodnych i zimowych. Najczęściej spotkasz mnie tam, gdzie świeci słońce i wieje wiatr, lub gdzie właśnie napadało dużo śniegu. Od najmłodszych lat związany z wodą. Podobno pierwszy mazurski rejs zaliczyłem w wieku jedenastu miesięcy. Zbyt dobrze tego nie pamiętam ale musiało być fajnie skoro cały czas żegluję.

Później była deska z żaglem, deska na śniegu, aż w końcu odkryłem deskę z latawcem, na której ostatnio spędzam najwięcej czasu. Podróżuję po świecie, prowadzę szkolenia kitesurfingowe, szkolenia snowboardowe i organizuję rejsy żeglarskie. W zakładce „dziś i jutro” sprawdzisz gdzie aktualnie jestem i co planuję.

  • absolwent Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu: trener żeglarstwa
  • instruktor kitesurfingu level 3 (IKO)
  • instruktor snowboardu (SITS)
  • jachtowy sternik morski (PZŻ)
  • instruktor windsurfingu (MENiS)
  • morski sternik motorowodny (PZMiNW)

Doświadczenie

1 specjalizacja trenerska i 3  instruktorskie; 8 krajów, w których uczyłem w ciągu 12 lat prowadzenia szkoleń; 392 godziny prowadzenia rejsów morskich, w których przepłynąłem 1565 mil morskich; około 750 zadowolonych kursantów w ciągu 2 400 godzin lekcji;

 

Jako instruktor, swoją pierwszą pracę podjąłem w 2007 roku w Rewie koło Gdyni, ucząc windsurfingu. W tym samym czasie rozszerzyłem zakres umiejętności o kitesurfing. W 2012 roku zrobiłem kurs instruktorski i zacząłem prowadzić szkolenia kitesurfingowe.

Jednocześnie cały czas bliskie mi było żeglowanie. W ciągu kilku lat wziąłem udział rejsach na Bałtyku oraz Morzu Północnym, które umocniły moją żeglarską pasję. Obyłem się z morzem i zebrałem cenne doświadczenie, które w 2012 roku pozwoliło mi uzyskać patent Jachtowego Sternika Morskiego. Rok później zorganizowałem swój pierwszy samodzielny rejs na morzu.

Zimą nigdy nie zamieniam się w Śpiącą Królewnę i cały czas jestem aktywny. Kiedy zamarzają pobliskie akweny lub spada pierwszy śnieg, od razu ruszam na snowkite’a. Moja pasja sięga również górskich stoków, na których od 2010 roku prowadzę szkolenia snowboardowe.

 

Dziś i jutro

Morska przygoda

5 września 2018 16:47

Od momentu gdy miałem 11 miesięcy udaje mi się żeglować w miarę regularnie 😉 liczba rejsów, które organizuję sprawia, że pływa ze mną wiele osób, których morze jeszcze nie widziało. W związku z tym zawsze pojawiają się podobne pytania,

Czytaj więcej…

 

TWÓJ PRYWATNY WYJAZD

LATO W JASTARNI

 

REJSY: TRÓJMIASTO I OKOLICE

 

Galeria

Jastarnia

Półwysep Helski mekka i najlepsze miejsce do uprawiania kiesurfingu w Polsce. Zatoka Pucka i Gdańska to również świetny akwen do żeglowania i spędzania czasu na łonie przyrody. Tak wygląda Jastarnia i okolice z mojej perspektywy.

Tajlandia po raz pierwszy

Koh Samui to jedna z największych wysp Tajlandii. Ten mały raj był moim domem przez 2 miesiące. W jej sąsiedztwie znajdują się Koh Phangan słynąca z imprez full moon party, oraz mała Koh Thao z przepięknymi rafami i życiem podwodnym.

Najpopularniejszym spotem kitesurfingowym jest Hua Hin, który również miałem okazję poznać.

Kanary

3 tygodniowy rejs po Wyspach Kanaryjskich zaczęliśmy na Teneryfie. Następnie była zielona Gran Canaria, sucha Fuerteventura, czarna Lanzarote i z powrotem na górzystą Teneryfę z najwyższym szczytem Hiszpanii - el Teide. Po drodze towarzyszyły nam delfiny, a nawet wieloryb. Każdą wyspę objechaliśmy wzdłuż i wszerz. Można powiedzieć, że Kanary(ki) jadły nam z ręki 🙂

Brazylia - Jericoacoara

We wrześniu 2016 pierwszy raz znalazłem się po drugiej stronie Atlantyku. Pierwszy raz na obcym kontynencie, pierwszy raz w "piekarniku". Raj dla kitesurferów gdzie w sezonie masz gwarancję słońca, wiatru i pływania w samych boardshortach. Ojczyzna Capoeiry, Caipirinhy i plaż ciągnących się przez setki kilometrów. Moją stolicą tego kraju stała się Jericoacoara. Wioska ukryta między wydmami. Mekka fanów sportów wodnych i pogodnych ludzi z całego świata.

Rejs po Cykladach 2017

Jako pierwszy, grecki rejs wybrałem Cyklady. Archipelag leżący na południe od Aten. W ciągu 2 tygodni przepłynęliśmy z Lavrio do Santorini i z powrotem. Po drodze odwiedziliśmy między innymi Milos, Paros, Mykonos i parę innych mniejszych wysp. Były białe domki z niebieskimi oknami, lazurowa woda, silny wiatr, kebaby i wino. Wszystko to, z czego słynie żeglowanie w tym rejonie.

Limnos 2017

Limnos to Grecka wyspa leżąca na północy Morza Egejskiego. Sezon letni 2017 miałem okazje spędzić właśnie tutaj, gdzie meltemi rozpoczyna swoją podróż przez resztę kraju coraz dalej na południe.

Fuerteventura

Fuerteventure poznałem zimą 2014/2015. Mój pierwszy wyjazd w nieznane. Dzisiaj Wyspy Kanaryjskie są jak mój drugi dom. Spędziłem na nich 2 zimy i opłynąłem prawie cały archipelag.

O mnie

Sie pływa, sie skacze ... zobacz jak wygląda to, czym się zajmuję.

Uprawnienia

Możesz sprawdzić jakie uprawnienia posiadam.

Opinie

Zbiór opinii na mój temat, z różnych miejsc w internecie, od osób, które szkoliłem, popłynęły ze mną w rejs lub gościłem w Jastarni.

Pochodzą one głównie z facebooka, airbnb oraz IKO  (International Kiteboarding Organization).

Kontakt

Tomasz Barańczuk
 windytom.pl@gmail.com
/ +48 602 235 551
 tomek_baranczuk
 fanpage